sTARTUp Lab on Tartu Ülikooli majandusteaduskonna allüksus, mis pakub tegevuspõhist ettevõtlusõpet ja eelinkubatsiooniteenuseid.  sTARTUp Lab on koht, kus põnevatele probleemidele üheskoos uudseid lahendusi leida ja ellu viia. Oodatud on kõikide valdkondade üliõpilased ja õpilased, kes tahavad leida oma teadmistele praktilist rakendust, testida ideede elujõulisust ja töötada koos inimestega erinevatelt erialadelt nii ülikooli seest kui väljast. Äriideede arendusprogrammiga STARTERtartu liitunud  tiimid osalevad töötubades ja veebiseminaridel, kuhu on kaasatud ettevõtjaid ja start-up maastikul kogenud mentorid. Perioodil 2016-2019 on Startertartu programmi lõpetanud 161 tiimi.

STARTER tegevusi viiakse ellu  ettevõtlikkuse ja ettevõtlusõppe programmi  Edu&Tegu raames ja Euroopa Sotsiaalfondi toel.

         EETA         EESTI STARTUP KALENDER 


sTARTUP Labi projektid

STARTER
Video

Äriideede arendusprogramm STARTER on mõeldud üliõpilastele ja kõikidele õppuritele, kes tahavad õppida ideearendusprotsessi ja testida nende elujõudu praktiakas. Start-up maailmas kogenud mentorite toel arendavad tiimid ühe semestri jooksul perspektiivikaid ideid ja vormivad neist töötavad ärimudelid. Oodatud on kõikide valdkondade õppurid!

Smart-Up Lab

Smart-Up Lab on rahvusvaheline  interdistsiplinaarne innovatsiooni ja ettevõtluse koolitus inimestele, kellel on potentsiaalne äriidee tervishoiu valdkonnas

Kaleidoskoop

Kaleidoskoop on Lõuna-Eesti suurim noorte äri- ja projektiideede võistlus! Võistluse esimeses voorus valitakse välja 10 parimat meeskonda, kes pääsevad Kaleidoskoobi finaali. Finaal leiab aset sTARTUp Dayl 2021, mis toimub  27.-29.01.2021. 

INNOSME (Ukraina)

16.septembril sai Tartu Ülikooli sTRATUp Labi eestvedamisel alguse koostööprojekt INNOSME, mille eesmärk on võimendada Ukraina väikeettevõtetes innovatsiooni, et tugevdada nende konkurentsivõimet ülikoolide ja ettevõtjate koostöö kaudu. Projekti raames keskendutakse innovatsiooni- ja tootearenduse alase teadlikkuse ning oskuste arendamisele.

NGAL® 2015-2019
Video

Network Globally, Act Locally ( NGAL®) on rahvusvaheline äriarendusprogramm, mida perioodil 2015-2019 viisid ellu Tartu Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool ja kolm USA ülikooli: Charlestoni Kolledž, Lõuna-Carolina Sõjaväekolledž Citadel ja Nebraska Wesleyani Ülikool. Projekti toetas Harry ja Reba Huge Foundation.

STARTER Advanced

STARTER Advanced on edasijõudnud tudengitiimidele mõeldud äriarendus-programm, mis aitab valideerida oma toodet või teenust, leida esimesed kliendid ning luua investorsuhteid. Peale programmi läbimist on meeskonnad valmis sisenema kiirendisse või inkubaatorisse.

EstLat-Accelerate (lõppenud)

Eelkiirendi projekti EstLat-Accelerate,  peamine eesmärk on koostöös partneritega töötada välja ja viia ellu kolm eelkiirendi programmi Tartus ja Riias. Iga programmi pikkuseks on umbes neli kuud ja fookus on IT lahendustel. 

STARTER@Ukraine (lõppenud)

Projekti „Praktilise ettevõtlusõppe arendamine Ukraina ülikoolides toetudes Eesti parimale praktikale“ eesmärgiks on edendada Ukraina üliõpilaste ettevõtlikkust ja ettevõtlusalaseid teadmisi, toetudes Eesti parimatele praktikatele.
Ruumide rent / võimalused ja hinnakiri
Meeskond
Maret Ahonen
sTARTUp Labi juht
Tel: +372 737 4817, 5225910
E-mail: maret.ahonen@ut.ee
sTARTUp Labi juht
Loe edasi
Andres Vaher
Turundus- ja kommunikatsioonispetsialist
Tel: +372 5558 7359
E-mail: andres.vaher@ut.ee
Turundus- ja kommunikatsioonispetsialist
Loe edasi
Piret Arusaar
STARTER Estonia programmijuht
Tel: +372 51 62 945
E-mail: piret.arusaar@ut.ee
STARTER Estonia programmijuht
Loe edasi
Asukoht
sTARTUp Labi (endise TÜ Ideelabori) leiab Narva mnt. 18 asuvast Delta keskusest, ruumist 1030A (Tartu, 51009).
Küsimuste ja ideede korral võta julgelt ühendust või tule astu läbi!