Student Startup Campil lükati hoog sisse kaheteistkümnele äriideele!

Ideelabori, Tartu Ülikooli ja Garage48 koostöös sündinud Student Startup Camp tõi Tartusse ettevõtluse bootcampile kokku sadakond startup-maailma huvilist veebiarenduse-, äri- ja disainitudengit Eestist ja kaugemalt, et viie päeva jooksul enda ideed reaalselt toimivaks prototüübiks arendada.

Üritus sai avalöögi esmaspäeval, 30. jaanuaril Tartu ettevõtluskeskuses SPARK, kus tutvuti omavahel, pitchiti oma esmaseid ideid, valiti välja need ideed, mida kuue päeva jooksul edasi arendada, ning moodustati tiimid. Õhtu edenedes kolisid osalejad kultuuriklubisse Naiiv, et seal esmase ideearendusega pihta hakata.

Järgneva nelja päeva jooksul kohtusid osalejad paljude startup-ettevõtjatega ning õppisid tundma iduettevõtluse põhitõdesid. Tiimid nägid iga päev vaeva oma idee prototüübiks arendamise nimel, abiks olid ettevõtjatest mentorid Garage48-st, Mooncascadest, Weekdonest ja mujalt.Esmaspäeval pitchitud 28st ideest jäi laupäevaks sõelale 12, igaühel žürii ees oma idee pitchimiseks ja prototüübi tutvustamiseks aega kolm minutit. Žüriisse kuulusid Tartu Ülikooli tarkvaratehnika õppetooli juhataja Marlon Dumas, sTARTUp Hubi juht Karin Sepp, Ideelabori juht Maret Ahonen, Speak Languages asutaja Chris Thompson ja Krists Avots Garage48-st.

Eriauhinnad pälvisid järgmised meeskonnad:

  • Parim prototüüp – Recycle Solutions
  • Öko-kangelane ehk kõige keskkonnasõbralikum idee – Root ForEST
  • Parim disain – Korter


Parima disaini eriauhinna andis Korterile välja Maret Ideelaboris


Ökosõbra eriauhinna pälvis Root ForEST


Peaauhinna pälvis Fractory - veebipõhine platvorm, mis ühendab disainerid ja tootjad - meeskond, kes sai auhinnaks pääsmed maikuus Tallinnas toimuvale tehnoloogia ja startup konverentsile Latitude59. Fractory eestvedaja Martin Vares oli oma meeskonna tööprotsessi ja tulemusega väga rahul. „Kõige lahedam selle nädala juures oli see, kui pühendunult kõik tiimiliikmed kõik need päevad tegutsesid – unetunnid olid täiesti teise-järgulised!“ muljetas noormees. Lisaks lubas ta, et Fractoryst kasvab kindlasti välja reaalselt toimiv teenus, sest vajadus selle järele on tõepoolest olemas. 

Peaauhinna pälvinud Fractory  ja võidujärgsed emotsioonid!


Student Startup Campi toetas IT Akadeemia