Ideede Rajul sünnivad ideed, mis muudavad maailma

22.septembril toimub Tartu Ülikooli Ideelabori ja Ajujahi koostöös sündinud inspiratsiooniüritus „Ideede raju. 100 ideed, mis muudavad maailma“. Tudengitele suunatud üritusele on kaasatud ettevõtjad, kes juhivad põnevaid arutelusid enam kui kahekümnel erineval teemal ning julgustavad noori ettevõtlikkusele. 

Ideede Raju on maailmakohviku formaadis toimuv inspiratsiooniüritus, kus enam kui kahekümnes teemalauas toimuvaid arutelusid veavad eest ettevõtjad ning start-up maailmas kogenud mentorid. Inspireerivate lugudega astuvad üles Contriberi asutaja ja Tartu start-up kommuuni üks eestvedajatest Rein Lemberpuu ning idufirma Shipitwise turundusjuht Sander Gansen; arutelusid veavad eest SportID, MediHubi, 3D Creationisti, Tebo ja teiste idufirmade loojad.

Ürituse eesmärgiks on luua inspireeriv keskkond, kus noored saavad erinevate valdkondade üle arutleda ning uuenduslikke lahendusi pakkuda. „Ideede Raju parim võimalik tulem on see, et iga osaleja tunnetab, et tal on olemas kõik ressursid, et muuta maailma; et ükski idee pole algfaasis hea ega halb, vaid oluline on leida endale mõttekaaslaseid, panna end proovile ja idee ellu viia,” selgitab Ideelabori juht Maret Ahonen.

Esimene Ideede Raju 2016. aasta veebruaris


Veebruaris esmakordselt toimunud Ideede Raju üks säravamaid edulugusid on üüri-kuulutuste portaal KONKU, mille taga seisavad Tartu Ülikooli tudengid Joonas Põder ja Karl-Sander Erss.  Peale Ideede Rajul osalemist läbisid noormehed TÜ Ideelabori eelinkubatsiooni programmi, saavutasid esikoha äriideede võistlusel Kaleidoskoop ning osalesid rahvusvahelises projektis NGAL, kus võitsid teise koha ning 2000 dollarit oma idee arendamiseks.

„Ideede Rajul oli palju entusiastlikke inimesi erinevate põnevate ideedega,“ kiidab Põder. „Kõnelejad suutsid rahvast tegutsema inspireerida, kõik osalejaid said kaasa rääkida ja hiljem oma ideid suurele auditooriumile esitleda. Ideede Rajult saime start-up-vaimsuse ja motivatsiooni midagi ära teha – kuulatud esinejad olid inspireerivad ja tekkinud ideed kinnistasid usku, et kõik polegi veel ära tehtud.“

Ideede Raju on avaürituseks TÜ Ideelabori STARTER eelinkubatsiooni programmile, milles käigus tudengid oma äri-ideed ühe semestri jooksul reaalseks ärimudeliks arendavad. Programmi on kaasatud on start-up maastikul kogenud mentorid ja ettevõtjad, kes korraldavad praktilisi töötube ning pakuvad tiimidele individuaalset nõustamist. Parimad meeskonnad saavad autasustatud projekti- ja äriideede võistlusel Kaleidoskoop, mis sel aastal toimub suurejoonelise sTARTUp Day ärifestivali raames.

Ideede Raju toimub 22. septembril kell 16:00 Athena Keskuses. Üritus on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine Ideelabori kodulehel http://ideelabor.ut.ee/kalender/ideede-raju


Ideede Raju läbiviimist toetab Euroopa Sotsiaalfond.