Üliõpilaste XVII Suvemängud – võidukas TÜ esindus

Pühapäeval, 3. juulil lõppesid meeleolukad Üliõpilaste XVII Suvemängud. Kolm päeva kestnud suvepäevad olid äärmiselt edukad, osaleda said kõik tudengid, nii individuaalaladel kui ka meeskondadena. Ka ilm ei vedanud kedagi alt, esimesed kaks päeva sai tunda lõõmavat päikest ning viimasel päeval nii päikest, paduvihma kui rahet, ent noorte meeleolu ei seganud miski.

Tartu Ülikool noppis võite mitmetelt aladelt: naiste rahvastepall, meeste korvpall, teateujumine, tennis, tänavahoki, kiiking, rannavõrkpall, orienteerumine, triatlonijooks ja auhinnalisi kohti paljudelt teistelt aladelt. Esimest korda suvemängude jooksul tekkis tihe rebimine Tallinna Tehnikaülikooli ja Tartu Ülikooli vahel, kus võitjaülikooli välja selgitamiseks oli iga punkt arvel. Napilt, kõigest 3 punktiga, jäädi üldarvestuses alla Tallinna Tehnikaülikoolile. TÜ spordiesinduse eestvedaja Ermo Tikku sõnul andsid suvemängud ülivingeid mälestusi: „Juba õppeaasta algul tiimi kokku pannes oli tunda noorte tahet võita Üliõpilaste XVII Suvemängude karikas. Kaasasime võistkondadesse tugevaid sportlasi - muuhulgas Jaak-Heinrich Jagor, Janelle Uibokand, Margret Zimmermann ja Kaspar Sula, kes aitasid muuhulgas motivatsiooni ja emotsioone üleval hoida. Esimest korda kuue aasta jooksul suutsime TTÜ esindajad muuta ebakindlaks nende võidu üle. Võistluste lõpp läks tihedaks punkt-punktis rebimiseks ning sel korral oli TTÜ hoovis rohkem õnne. Järgmine aasta on meie kord.“

Eriti pingeliseks kujunes ka TÜ rannavõrkpalli esindustiimi „Timm/Ideelabor“ ja TTÜ esindustiimi vaheline lõppvõistlus, kus esimese geimi võitis TÜ ja teise TTÜ. Mängu lõpus hakkas vaikselt vihm segama ja seda kuni viimase servini, mil võitjaks tuli TTÜ. Mängule tõi väikse pausi sisse korralik paduvihm ja rahe. Võistluse kolmas ehk viimane geim kujunes väga pingeliseks, võiskonnad olid enamus ajast viigiseisus. Mängida tuli korraliku tuule ja väikse vihmasabinaga. Ülinapilt noppis võidu TÜ esindustiim „Timm/Ideelabor“.

Tartu Ülikoolist osales suvemängudel ligikaudu 220 tudengit ja vilistlast, kes noppisid nii individuaal- ja võistkonnaalade võite nagu metsas mustikaid. See on ka ootuspärane, kuna meie rektor Volli Kalm näitas suurepärast eeskuju rektorite mitmevõistluses ja ta tituleeriti sportlikuimaks rektoriks 2016.

TÜ Ideelabor soovib õnne kõigile võitjatele ning tänab kõiki TÜ osalejaid, kes muutsid suvemängud enneolematlult meeleolukaks!

Ootame kõiki sportlikke tudengeid Ideelabori sügissemestri inspiratsiooniüritusele 22. septembril Athena keskusesse, kus toimub järjekordne Ideede Raju!

Meeleolukat ja teguderohket suve jätku!

Merili Auser
TÜ Ideelabor